Cięcie laserem

Cięcie laserem

Cięcie laserowe to nowoczesna metoda obróbki metalu. Oferuje wysoką precyzję i dużą szybkość w porównaniu z innymi metodami, np. cięciem wodą.

Cięcie laserem wykorzystuje energię lasera skoncentrowaną na bardzo małej powierzchni. W procesie cięcia wytwarzają się bardzo wysokie temperatury, przez co ta technologia jest stosowana przede wszystkim przy cięciu metali.

Proces cięcia przy pomocy lasera jest bardzo dokładny – osiągane precyzje dochodzą do 0,03mm. Mimo tego, prędkość cięcia jest porównywalna z innymi, mniej dokładnymi technologiami.

Połączenie dokładności z pełną automatyzacją procesu cięcia oraz niskimi kosztami eksploatacji sprawia, że cięcie laserem jest najlepszą technologią cięcia blach dostępną na rynku.

Oferujemy cięcie laserem jako odrębną usługę lub jako jeden z etapów realizacji projektu. Wymiary obszaru roboczego to 1500 mm x 3000 mm, a maksymalna grubość blachy wynosi:

  • 10 mm – dla stali czarnej
  • 8 mm – dla stali nierdzewnej
  • 6 mm – dla blachy aluminiowej

Cięcie laserowe – cena

Aby dokładnie określić cenę wykonania cięcia laserem należy oszacować czas maszynowy jaki będzie potrzebny do realizacji usługi. W związku z tym każde zlecenie wycenianie jest indywidualnie na podstawie potrzeb Klienta. Prowadzisz firmę w Warszawie lub województwie mazowieckim? Skontaktuj się z nami, a pomożemy dokładnie wycenić to czego potrzebujesz.

Cięcie laserem – zalety

Cięcie laserowe posiada wiele zalet, które mogą przyczynić się do wyboru właśnie tej usługi. Do najważniejszych należą:

  • szybkość – cięcie laserowe jest stosunkowo szybkie, dzięki czemu w krótkim czasie możemy wykonać usługę dla naszych Klientów,
  • precyzja – przy wycinaniu laserowym jesteśmy w stanie osiągnąć dokładność do trzech setnych części milimetra,
  • wszechstronność – cięcie laserowe co do zasady może być wykorzystywane nie tylko w przypadku cięcia metali ale i innych materiałów.

Zapraszamy do współpracy firmy z Warszawy, województwa mazowieckiego oraz całej Polski.